Do kierowania skuterami elektrycznymi wymagane są następujące uprawnienia:

Skutery z silnikiem elektrycznym o mocy mniejszej niż 4kW i prędkości ograniczonej do 45 km/h:

Do poruszania się motorowerami tj.  pojazdami dwu-lub trójkołowymi zaopatrzonymi w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm 3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h wymagane jest ukończenie 18 lat.  Osoby które nie ukończyły 18 roku życia, a mają ukończone 14 lat mogą poruszać się motorowerami jeśli posiadają prawo jazdy kategorii AM.

Skutery z silnikiem elektrycznym o mocy mniejszej niż 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg:

Do kierowania motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg, wymagane jest posiadanie prawa jazdy kategorii B od przynajmniej trzech lat bądź posiadanie prawa jazdy kategorii A1 (konieczne ukończenie 16 lat) lub prawa jazdy kategorii A2 (konieczne ukończenie 18 lat)

Skutery z silnikiem elektrycznym o mocy równej lub większej niż 11 kW lub stosunku mocy do masy własnej przekraczającym 0,1 kW/kg:

Do kierowania skuterami mocy przekraczającej 11 kW lub stosunku mocy do masy własnej przekraczającym 0,1 kW/kg wymagane jest prawo jazdy kategorii A, (A2 dla skuterów o mocy nie przekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającej 0,2 kW/kg)  

Każdy skuter elektryczny,  niezależnie od mocy silnika i prędkości z jaką będzie się poruszać jest pojazdem mechanicznym w rozumieniu przepisów o ruchu drogowym i podlega obowiązkowi rejestracji!

Do zarejestrowania skutera elektrycznego potrzebne są następujące dokumenty:

  • faktura VAT zawierająca: wyszczególnioną kwotę podatku od towarów i usług, a w przypadku, gdy pojazd pochodzi spoza UE, datę, numer dokumentu odprawy celnej przywozowej oraz nazwę organu, który dokonał odprawy celnej),
  • świadectwo zgodności WE lub świadectwo zgodności wraz z oświadczeniem zawierającym dane i informacje o pojeździe,
  • Dowód tożsamości,
  • wypełniony wniosek,
  • potwierdzenie wniesienia opłat.

Salon w Krakowie

ul. Kościuszki 50, 30-114 Kraków
Wyświetl większą mapę

+48 882 845 602
sklep@e-skutery.krakow.pl

Social media

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności.